Nagy többséggel
A Jobbik miskolci szervezete új elnököt választott
Pakusza Zoltán miskolci önkormányzati képviselőt választották a Jobbik miskolci alapszervezetének elnökévé a hétvégi tisztújításon.
2012.09.30 13:27MTIJakab Péter, a párt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei és miskolci alelnöke elmondta: Pakusza Zoltánt a tagság nagy többséggel választotta meg. Az újonnan felállt elnökség a legfontosabb feladatának a választókkal való szorosabb kapcsolattartást és a törvénytisztelő miskolciak még határozottabb érdekképviseletét tartja.
Ennek érdekében a Jobbik fokozni kívánja a borsodi megyeszékhelyen az utcai politizálást - olvasható a közleményben, amely ezt azzal indokolja, hogy "a Fidesz egész pályás letámadást alkalmaz a párttal szemben: három tagjukat indokolatlanul likvidálták az önkormányzati szakbizottságokból, a Fidesz kezében lévő városi média pedig nem tájékoztat róluk".
A Jobbik miskolci szervezetének korábbi elnöke, Szegedi Márton augusztus elején lépett ki a pártból, és mondott le tisztségéről. Az MTI-hez akkor eljuttatott közleményében úgy fogalmazott: "az elmúlt időszak eseményei miatt, a felmenőim és testvérem iránt érzett tiszteletem és szolidaritásom jeléül lemondtam a Jobbik Magyarországért Mozgalomban betöltött minden párttisztségemről és ezzel együtt párttagságomról is".
A politikus testvére, Szegedi Csanád július 30-án lépett ki a Jobbikból, azt megelőzően lemondott a Jobbikban betöltött funkcióiról, és közölte, a jövőben kizárólag EP-képviselőként kívánja folytatni a munkáját. Az ügy előzménye, hogy Novák Előd, a Jobbik országos alelnöke Facebook-bejegyzésében lemondásra szólította fel Szegedi Csanádot, amiért korábbi állításával ellentétben feltehetően már régebben is tudott zsidó származásáról.
Szegedi Csanád június végén - miután több jobboldali hírportál is erre tett utalásokat - elismerte: anyai ágon zsidó felmenői is vannak. A barikad.hu-nak adott interjújában akkor úgy fogalmazott, egészen 2011 decemberéig nem tudott zsidó felmenőiről.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06