Egészségügy
Határon átnyúló egészségügyi együttműködés EU-forrásból
A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centruma (DEOEC) és a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház együttműködésének eredményeként a két intézmény uniós támogatással fejleszti a szülészeti és nőgyógyászati ellátást.
2012.09.17 18:20MTIAz erről szóló dokumentumot hétfőn Debrecenben írták alá a két fél képviselői.
A Magyarország-Románia határon átnyúló együttműködési program 2007-2013. (www.huro-cbc.eu) megvalósítása mindkét országban kiemelt fontosságú - mondta Tóth Attila, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés alelnöke és Stef Mihai Adrian, a Szatmár Megyei Tanács elnöke az aláírást megelőző sajtótájékoztatón.
Az elnyert 1,96 millió euró összegű támogatást az intézmények egyebek között egészségügyi eszközök beszerzésére, infrastruktúra-fejlesztésre fordítják - jelezte Tóth Zoltán, a DEOEC női klinikájának igazgatója és Matiz Vasile, a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház nőgyógyászati osztályvezető főorvosa.
Tóth Zoltán hozzátette: a DEOEC szülészeti és nőgyógyászati klinikáján a műszerbeszerzésre fordítható 251.965 eurós összegből lehetővé válik - többek között - a legkorszerűbb sebészeti műtőasztal beszerzése, ahhoz szükséges eszközökkel, valamint laparoszkópos felszerelések vásárlása.
Az épületberuházásra elnyert 1.181.511 euróból összkomfortos kórtermek, egyágyas szülőszobák létesítése, vizesblokkok kialakítása, a klíma és tűzvédelmi rendszer korszerűsítése valósulhat meg - tájékoztatott a professzor.
A Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház 294.188 eurós összegből berendezésekkel, eszközökkel fejleszti egészségügyi ellátó rendszerét - fűzte hozzá Matiz Vasile főorvos.
Kalapáti Magdolna, a VÁTI Nonprofit Kft. igazgatója a határon átnyúló projektek stratégiai céljaként jelölte meg, hogy közelebb hozzák egymáshoz a határ menti régiókban élő embereket és az ott működő szervezeteket. A pályázatoknál prioritásként veszik figyelembe a határ menti infrastruktúra-fejlesztést és a gazdasági kohézió erősítését - jegyezte meg.
Az igazgató elmondta azt is, hogy a négy magyarországi, illetve négy romániai megyét érintő projekteket - köztük a debreceni és a szatmárnémeti közötti együttműködést - az Európai Regionális Fejlesztési Alap 85 százalékban támogatja. A társfinanszírozást a két állam biztosítja, míg a pályázóknak magyar részről öt százalék, román részről két százalék önerővel kell rendelkezniük.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06