Gyertyát gyújtott

Orbán beépítené az empátiát a közéletbe

A miniszterelnök azt szeretné, ha a kommunizmus áldozataira való emlékezés beépülne a közéletbe; Orbán Viktor szerint ehhez arra van szükség, hogy a fiatalok továbbvigyék az emléknap hagyományait.

2012.02.25 21:04MTI

A kormányfő erről a kommunizmus áldozatainak emléknapja alkalmából az m1 szombat esti Híradójában beszélt, amikor a Terror Háza Múzeum előtt mécsest gyújtott a Hősök Falánál az áldozatok emléke előtt. Orbán Viktor a tiszteletadás után adott nyilatkozatában azt mondta: azért jön el ide minden alkalommal, hogy majd a gyerekei is eljöjjenek.

Mint fogalmazott, azt szeretné, ha "ez az emberi gesztus, ez az együttérzés, az empátia beépülne a magyar közéletbe".

Hozzátette: ehhez arra van szükség, hogy a gyerekek folytassák azokat a hagyományokat, amelyeket ők elkezdtek.

Az Országgyűlés 2000-ben döntött úgy, hogy február 25-én tartják a kommunizmus áldozatainak emléknapját. 1947-ben ezen a napon tartóztatták le jogellenesen, majd hurcolták el a Szovjetunióba a Független Kisgazdapárt akkori főtitkárát, Kovács Bélát.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.