Oszlatna a polgármester - mEggyes, leülhetsz?
Őskáosz: Tétényi Éva levelét megírta
"Őskáoszként" értékeli a jelenleg kialakult helyzetet Esztergom polgármestere, aki hétfőn levélben fordult Orbán Viktor miniszterelnökhöz, Navracsics Tibor közigazgatási miniszterhez, Paczolay Péter alkotmánybírósági elnökhöz, továbbá kedden a Komárom-Esztergom Megyei Bíróság elnökéhez.
2011.12.14 08:46MTIA kormányfőtől azt kérte, hogy az Ab-döntés nyomán kezdeményezze az esztergomi képviselő-testület feloszlatását az országgyűlésben - tájékoztatta Tétényi Éva (független) szerdán.
Mint arról korábban beszámoltunk, az Alkotmánybíróság visszamenőleges hatállyal megsemmisítette a város adósságrendezésének alapját jelentő reorganizációs tervet. Ezt a polgármester szerint törvénytelenül tartott testületi ülésen, a város vezetőjét és az ellenzéket kizárva fogadta el áprilisban a helyi Fidesz-frakció. Ugyanakkor a tervezet megsemmisítése megkérdőjelezi a teljes adósságrendezést - hangsúlyozta Tétényi Éva.
A Navracsics Tibor közigazgatási miniszternek küldött levélben azt kérte: járjon közben a kormánynál, hogy normalizálódjon az esztergomi helyzet, amely - Tétényi véleménye szerint - csak a képviselő-testület lemondásával vagy feloszlatásával érhető el.
Az AB döntésével kapcsolatban Paczolay Péternek, a testület elnökének küldött levelében a polgármester arról kér jogi állásfoglalást, hogy az AB-határozat hogyan érinti a jogerősen lezárult adósságrendezési eljárást, ki, milyen indokkal, hol kérhet jogorvoslatot.
Tétényi Éva, szintén az AB-döntésére reagálva kedden levelet küldött a Komárom-Esztergom Megyei Bíróság elnökének, kérve a bíróság azonnali intézkedését az adósságrendezési eljárással kapcsolatban. Mint fogalmaz: "Mivel a megyei bíróság végzésében szereplő rendeletet visszamenőleges hatállyal semmisítette meg az Alkotmánybíróság, így a döntés meghozatalában jelentős elhatározásokat tartalmazó jogszabályhely vált semmissé. Kérdés, hogy az erre alapuló egyezség végrehajtása folytatható-e, és ennek milyen jogi alapjai vannak, illetve a jogerősen lezárt eljárás semmissé válik-e azáltal, hogy a hivatkozott rendelet megsemmisült. Milyen lehetőség van arra, hogy az eredeti állapot visszaállításával új eljárás induljon, illetve a végrehajtás során okozott jelentős anyagi kár okozásáért kinek a felelőssége várható el?"
Szerdán egyébként megkezdődik a város intézményeinek átadása az államnak - mondta el a polgármester.
Tizenkét önkormányzati fenntartású intézmény vagyona, vagyoni értékű joga, továbbá az intézményekkel kapcsolatos alapítói, fenntartói jogok és kötelezettségek szállnak az államra, s ezeket az állam tartozásukkal együtt veszi át. Az önkormányzat, az államkincstár és a megyei kormányhivatal szakembereinek közreműködésével kezdődő átadási folyamatot az év végéig kell befejezni.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:26 Merkel - Európának befellegzett
- 8:16 Autó hajtott a tömegbe Liverpool bajnoki ünneplésén - videó
- 6:12 Macron a felesége pofonjáról - Csak viccelődtünk - videó
- 20:03 Szijjártó Péter: az orosz nukleáris fűtőelemek kitiltása tragikus következményekkel járna egész Európa energiapiacára
- 18:00 A vád szerint chili paprikát kevertek a fertőtlenítőszerbe a tiszalöki börtön orvosai
- 16:58 Karácsony Gergely: a főváros azonnali jogvédelmet kér a bíróságtól
- 14:56 Az izraeli légierő több mint kétszáz terrorista célpontot támadott
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06