Fehérítés a gépjárműszaktroban
Harc indul a fekete autópiac ellen
Javaslatot terjeszt a kormány elé a feketegazdaság visszaszorítására a gépjármű szektorban Kondorosi Ferenc, az "Új rend és szabadság" program kormánybiztosa.
2008.03.03 08:50MTIKondorosi Ferenc a szakhatóságok és a gépjármű szektorban működő érdekvédelmi szervezetek képviselőivel pénteken egyeztetett, az itt összegyűjtött tapasztalatok, illetve azok elemzése alapján készíti el javaslatát.
Az "Új rend és szabadság" programért felelős kormánybiztos titkársága az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében ismerteti: a tanácskozás részvevői egyetértettek abban, hogy az autó- és alkatrész-kereskedelemben, a járműjavításban és -használatban a feketegazdaság magas aránya jelentős költségvetési bevételkiesést okoz, sérti a fogyasztók érdekeit, rontja a tisztességes vállalkozások versenypozícióit, illetve környezetvédelmi és közlekedésbiztonsági problémákat is felvet.
Az illegálisan működő vállalkozások, illetve bűnözői csoportok nagy károkat okoznak a lopott gépkocsik és alkatrészek forgalmazásával, hitelezési csalásokkal.
Egyetértés alakult ki a tanácskozás részvevői körében, hogy az autópiaci szektorban átfogó intézkedésekkel, a szakhatóságok, és a piaci szereplők szigorúbb közös fellépésével lehet visszaszorítani a feketegazdaságot.
A tanácskozás résztvevői között konszenzus alakult ki abban is, hogy a gépjárművek, alkatrészek azonosításánál és nyilvántartásánál alkalmazni kell azokat a megoldásokat, amelyek segítik a forgalmazók, a hitelezők és az ügyfelek azonosítását. Ilyen lehet például, hogy a forgalmi engedélybe beírják, hogy törzskönyv nélkül, adás-vételnél nem használható fel, vagy ha a járművet hitelből vásárolták.
A bűncselekmények visszaszorítását segítheti elő a totálkáros gépjárművek nyilvántartása, az autóbontók hatékonyabb ellenőrzése, illetve a hitelezés és biztosítás körüli visszaélési lehetőségek kiszűrése.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06