Gurul vagy nem?
Osztrák lap: hétfőn egyeztetnek az Opel-telephelyek országai
Hétfőn egyeztetnek egymással az Opel-telephelyek országai arról a német javaslatról, amely az autógyártó vállalat szanálásával kapcsolatos állami tehervállalás megosztására vonatkozik - írta szombati számában egy osztrák napilap.
2009.09.12 12:12MTIA Der Standard források megnevezése nélkül azt írta: az érintett országok alacsony szintű találkozót tartanak Brüsszelben a jövő hét első napján. Az Opel amerikai anyavállalata, a General Motors több hónapos tárgyalások után, csütörtökön jelentette be, hogy hajlandó a kanadai-osztrák Magna autóalkatrész-beszállítónak és orosz partereinek eladni a patinás német autómárkát.
A német kormány és a négy németországi Opel-üzemet működtető tartományok 4,5 milliárd euró támogatást ígértek az Opel szanálásához. Karl-Theodor zu Guttenberg német gazdasági miniszter azonban csütörtökön, a GM-Magna megállapodás bejelentése után néhány órával az osztrák televíziónak azt mondta: anyagi támogatást várnak "mindenkitől, aki egy hosszú távú tervben is részt akar venni". Mint mondta, konkrét összeget az átvételi tárgyalások végleges lezárásáig nem tud megnevezni. Németországon kívül Nagy-Britanniában, Belgiumban, Ausztriában, Olaszországban, Lengyelországban, Spanyolországban és Magyarországon működik Opel-üzem. Ausztriában a kormány első nyilatkozatai szerint a Magna az asperni, Opel-motorokat is gyártó General Motors-üzem számára állami kezességvállalást igényelhet 300 millió euró erejéig, egy esetleges tőkeinjekcióról azonban rendkívül tartózkodóan nyilatkoztak Bécsben.
A General Motors összesen 1850 munkavállalót foglalkoztat Ausztriában, a Bécs melletti Aspernben. Az alpesi országban nem látják veszélyben az asperni üzemet, sőt bővítését sem látják kizártnak, így a dolgozók és az ipar megkönnyebbüléssel fogadták a megállapodást. Egy korábbi lapértesülés szerint az új tulajdonos két németországi gyárból Aspernbe és a szentgotthárdi motorgyárba telepítené a motorgyártást. Elsősorban Belgiumban okozott csalódást a General Motors döntése, mivel így nagyon valószínűvé vált, hogy az Opel bezárja antwerpeni üzemét, miközben valamennyi németországit megtartja. A belga kormányzat azt szeretné, ha az EU vizsgálatot indítana a GM és a Magna közti megállapodás ügyében.
Az Európai Bizottság jelezte, hogy továbbra is figyeli az állami támogatásokra vonatkozó uniós szabályok betartását az Opel esetében, és állandó kapcsolatban áll valamennyi résztvevővel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
- 12:31 Ferenc pápa a szombat esti virrasztás előtt megjelent a Szent Péter-bazilikában
- 10:30 Kilencen sérültek meg az M7-esen a Pázmándnál történt balesetben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06