Közlekedésbiztonsági kampány
Cél az elalvás miatt történő balesetek számának csökkentése
Mint korábbi írásunkban olvashatták, a mai napon az elalvás miatt bekövetkező közúti balesetek számának csökkentése érdekében folytatott kampányt a rendőrség.
2008.10.17 18:00MTIA Pest Megyei Rendőr-főkapitányság pénteki közleménye szerint, melyet a rendőrségi honlapon közzé is tettek, a kampány elsősorban a 4-es számú főutat érintette, mert - mint írták - csak ennek az útnak az 50-es és 70-es kilométerszelvénye közötti szakaszán idén már hat elalvásos baleset történt, amelyek közül két halálos kimenetelű szerencsétlenségben hét ember vesztette életét.
A két halálos balesetnél a járművezető áttért a menetirány szerinti bal oldali sávba, ahol összeütközött a vele szemben közlekedő gépjárművel - tették hozzá. Felhívták a figyelmet arra, hogy a balesetek általában lakott területen kívül, egyenes útszakaszon, a kora reggeli órákban következtek be. Az okozó a legtöbb esetben külföldi munkahelyéről hazafelé tartó, több órája folyamatosan vezető autós, főként román állampolgár volt.
Az ellenőrzésben a PMRFK-n kívül Hargita megyei román rendőrök is közreműködtek - jegyzi meg a közlemény. A megállított gépkocsivezetőket az ellenőrzés során tájékoztatták az elalvásos balesetek veszélyeiről, lehetséges kimeneteléről és a megelőzés lehetőségeiről. Rámutattak arra, hogy fáradtság esetén a balesetek megelőzésének legegyszerűbb módja a megállás, lehetőség szerint egy rövid alvás vagy legalább a végtagok megmozgatása, illetve kávé, energiaital fogyasztása. Sokat segíthet ugyanakkor egy speciális headset is, amely a fej előrebillenése esetén vibrálva, illetve sípolva jelzi a veszélyt, figyelmeztet a pihenés beiktatására - fűzték hozzá.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:18 Felborult egy motoros kishajó a Dunán, egy embert még keresnek
- 6:10 Szokatlan jelenségre figyeltek fel a bálványosi Csiszárfürdőn
- 22:55 Meteorológia: immár több mint egy évtizede hóínség jellemzi Budapest éghajlatát
- 20:53 Agrometeorológia: kiadós csapadék segíti a friss vetést
- 18:34 Higiéniai problémák egy wellness-szállóban, a NAV leengedte a medence vizét
- 16:31 Megakadályozták egy ortodox püspök húsvéti zarándoklatát Moldovában
- 14:27 Betiltották Virginia állam zászlaját a római istennő fedetlen melle miatt
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06