A Mercedes a jövőbe lát?

2009-ben érkezik az S400 BlueHYBRID

A Mercedes olyan autót akart építeni, amely annyival jár saját kora előtt, mint amennyivel vezeti jelenleg saját kategóriáját. 2009 nyarán érkezik a hibrid S-osztály páratlan, két motorból álló hajtásrendszerrel.

2008.09.25 12:34ma.hu

Az S 400 BlueHYBRID-et egy erőteljes 6-hengeres benzinmotor és egy nyomatékos elektromotor hajtja. Az optimalizált aerodinamikai jellemzők, a fékenergia visszanyerése, az ECO Start-Stopp funkicó és a speciális kerekek által pedig a luxuskategória legtakarékosabb limuzinjává vált.

A károsanyag-kibocsátási értékei a BlueHYBRID-technologiának és a kipufogógáz-kezelésnek köszönhetően pedig bőven megfelelnek a legszigorúbb normáknak is.

Természetesen nem csökkent a már megszokott utazási komfort, a beltér luxushangulata és az autó agilitása sem. Sőt, a kirobbanó erőt a „Boost-funkció” garantálja, amely gyorsításkor mindkét motor erejét koncentrálja.

A csomagtartó térkínálata a beépített technikai újdonságok ellenére nem változott, ezáltal a hibridtechnológiával felszerelt S-osztály biztosan megfelel minden vele szemben támasztott követelménynek.

Ezzel együtt pedig hamarosan közösen tehetik meg az első lépést a káros anyagok kibocsátásától mentes mobilitás felé.


Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.