Peugeot-Citroen: nem elég nagy növekedés

A vártnál kisebb volt a növekedés a PSA-nál

Az európai piac gyengélkedése ellenére növelte bevételét a francia PSA Peugeot-Citroen az első negyedévben, mert a látványos növekedés Oroszországban, Brazíliában és Argentínában ellensúlyozni tudta az európai csökkenést. A növekedés elmaradt a várttól.

2008.04.25 13:20MTI

Az eladásokat tekintve a Volkswagen után Európa második számú autóipari csoportja 2,3 százalékkal 15,2 milliárd euróra növelte árbevételét január-március között az egy évvel korábbi 14,9 milliárdról. Az eladás 6,1 százalékkal 876.400 darabra nőtt.

Nyugat-Európában az egy évvel korábbinál 0,9 százalékkal kevesebbet, 591.100-zal kevesebb autót adott el, s ezzel piaci részesedése 14,2 százalékról 14 százalékra csökkent.

Oroszországban 29,6 százalékkal 9.900-ra, Brazíliában és Argentínában 36 százalékkal 59 ezerre nőtt az értékesítés.

A vállalatcsoport megerősítette, hogy az idén eladásainak 5 százalékos növekedését várja az új modelleknek köszönhetően. 2010-ben 4 millió személygépkocsi eladását célozta meg a csoport.

Tavaly 3,8 százalékkal nőtt az értékesítés, 3,23 millióra.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.