Elfogták az ukrán cigarettacsempészt
Autós üldözés Borsodban
Autós és gyalogos üldözés után fogtak el a rendőrök egy ukrán cigarettacsempészt a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Mezőnagymihálynál. A csempész hamis rendszámú autójában 6 millió forint értékű cigarettát találtak.
2011.12.13 08:39havariaPressA rendőrök az M3-as autópálya geleji szakaszán szúrták ki az ukrán sofőr vezette autót. A gépkocsin egy lejárt műszaki engedélyű autó rendszáma volt, mely - mint később kiderült - ráadásul hamis volt. Az autót megpróbálták megállítani a rendőrök, ám a sofőr gázt adott, lehajtott a sztrádáról, s menekülni kezdett Mezőnagymihály felé. Eközben több gépkocsit leszorított az útról. Ott egy földútra hajtott a csempész, s elakadt Skodájával. Futva menekült tovább, de az egyenruhások gyorsabbak és kitartóbbak voltak nála, 2 kilométernyi üldözés után elfogták. Az ukrán férfi autójából több száz karton cigaretta került elő. A több mint 6 millió forint értékű füstölnivalót a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai lefoglalták.
A csempész gépkocsijáról kiderült, hogy Csehországban lopták el, rendszáma műanyagból készített hamisítvány volt. Az ukrán férfival szemben jövedéki orgazdaság, valamint egyedi azonosító jel meghamisítása bűntette miatt eljárás indult.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:23 Különös teknőst fogtak Tatabányán
- 20:59 Új pókfajtára bukkantak az Aggteleki Nemzeti Parkban
- 18:51 A kannabisz gyógyászati célú termesztéséről szóló törvényjavaslatot terjesztett elő a szlovén kormány
- 16:49 A brit esélyegyenlőségi törvény a születéskori biológiai nem alapján határozza meg a női nemet
- 14:47 Gyűjtést indítanak Nagyvárad nemrég megtalált, 112 éves címerének megmentésére
- 12:26 Kegyetlen gyerekgyilkosság - Mérgezett húsvéti tojásokat küldött egy nő az exe új családjának
- 10:17 Gyerekek rekedtek a felborult busz roncsai közé Dél-Karolinában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06