2,5 milliárdos beruházás
Belvízelvezető hálózatot építettek ki Jász-Nagykun-Szolnok megye hat településén
Amíg az árvíz jól láthatóan jelenik meg, addig a belvíz és a csapadék "szép csöndben", lopakodva okoz milliárdos károkat.
2014.12.02 03:30MTI
Belvízelvezető hálózatot építettek ki Jász-Nagykun-Szolnok megye hat településén.
A csaknem 2,5 milliárd forint értékű projekt hétfői zárórendezvényén, Kunhegyesen Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter arról beszélt: amíg az árvíz jól láthatóan jelenik meg, addig a belvíz és a csapadék "szép csöndben", lopakodva okoz milliárdos károkat.
Emlékeztetett arra, hogy a továbbfejlesztett Vásárhelyi-terv részeként az elmúlt években befejeződött a Tisza középső szakaszán a hanyi-tiszasülyi és a nagykunsági árapasztó tározók megépítése. A mostani beruházás célja pedig az volt - tette hozzá -, hogy a települések belterületi vízelvezető hálózatának kialakításával és üzemeltetésével megelőzzék a vízkárokat.
Az állagmegóvás mellett fontos szempont volt az érkező víz hasznosítása is. Az Európai Unió által 100 százalékban támogatott beruházás révén Abádszalókon, Jászkiséren, Kunhegyesen, Tiszaburán, Tiszasülyön és Vezsenyen megoldódott a bel- és csapadékvíz elvezetése, minőségi változást hozva a helyi infrastruktúrában.
Ez a projekt is jól példázza, hogy az önkormányzatok, a kormányzati szervek és az uniós szereplők egymással összefogva olyan fejlesztéspolitikát tudnak végrehajtani, ami a legkisebb településekig is elér - hangsúlyozta Fazekas Sándor.
A múlt év végén kezdődött munka mindenütt nagy felfordulással járt, de az mindenki számára egyértelmű, hogy elvégeztével egy ápolt településkép fogadja az odalátogatókat, és javítja a hat helységben élő csaknem 25 ezer ember életminőségét - mondta a miniszter, megjegyezve: a mostani csapadékos időjárás alatt a rendszer terheléspróbája máris folyamatban van.
A belterületi vízelvezető-hálózat az adott településrészek jellegétől függően, 1-2 éves gyakoriságú mértékadó csapadékból összegyűlő vízhozamra méretezve létesült. A fejlesztéseknek köszönhetően, főleg a Tisza melletti településeknél, a szivárgó, illetve fakadóvizet is befogadja a rendszer.
Vízhiányos időszakban a tervezett létesítmények megfelelő üzemeltetése lehetőséget biztosít a belterületi víz visszatartására, és esetleges hasznosítására.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06