Árvíz

Hamarosan tetőzhet a Duna Mohácsnál és Dunaszekcsőnél

Lassul a Dunai vízszintjének emelkedése Dunaszekcsőnél és Mohácsnál, ez azt jelzi, hogy a folyó hamarosan tetőzik a két településnél. Reggel Dunaszekcsőnél 978, Mohácsnál 965 méteres vízmagasságot mértek, 1, illetve 2 centiméterrel magasabbat a hajnali két órás értékeknél.

2013.06.13 09:08MTI
Fotó: MTI

Kasza Anett, a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta: az árvízi rekord 1965 óta Dunaszekcsőn 992, Mohácsnál pedig 984 centiméter. 

A szóvivő beszámolt arról, hogy Dunaszekcsőn, amely a legintenzívebb védekezést igénylő település Baranyában, éjszaka tíz helyen buzgárok keletkeztek. 

A problémát a Mohácsról érkező ötvenöt tűzoltó segítségével, egész éjjel tartó megfeszített munkával sikerült megoldani. Hozzátette: Mohácson a Dunával párhuzamos Széchenyi utcában négy embert ki kellett menekíteni egy családi házból, amelynek azután rogyott meg az alapja, hogy a pincéje megtelt vízzel.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.