Május 20-ig lehet benyújtani
Szja-bevallás csökkentett adattartalommal
Még mindig talál egyszerű megoldást az, akinek személyijövedelemadó-, azaz szja-bevallása nem a munkáltatója, és nem is a NAV közreműködésével készül el; az úgynevezett csökkentett adattartalmú bevallást május 20-áig nyomtatott és elektronikus formában is be lehet nyújtani a Nemzeti Adó és Vámhivatalhoz.
2014.03.13 11:51MTI
Az adóhatóság tájékoztatása szerint ebben az évben a csökkentett adattartalmú személyijövedelemadó-bevallás nyomtatott verziója mindössze hét oldal.
Kitöltéséhez segítséget nyújt a negyedik oldalon szereplő konkrét példa, amely a leggyakrabban kitöltött sorokra vonatkozóan mutatja meg, hogy mely összeget, milyen összefüggés alapján, és melyik sorba kell beírni.
A személyijövedelemadó-bevallás csökkentett adattartalmú nyomtatványa a NAV bármely ügyfélszolgálatán beszerezhető, illetve letölthető a NAV honlapjáról (www.nav.gov.hu). A honlapon elérhető kitöltő-ellenőrző program használatakor a 1353-as számú bevallás előlapján lehet a csökkentett adattartalmú bevallást kiválasztani.
A NAV felhívja a figyelmet: a csökkentett adattartalmú bevallást nem lehet alkalmazni, ha tavaly például valaki az Államadósság Ellen Alapba való befizetés utáni adóalap-kedvezményt érvényesített; 2013-ban külföldről származó jövedelme volt; ingatlan, vagyoni értékű jog értékesítéséből származó jövedelemnél adókiegyenlítést érvényesített; csereügyletből szerzett bevallásköteles jövedelmet; különadó hatálya alá tartozó bevételt szerzett.
Akinek 2013-ban más olyan bevallásköteles jövedelme keletkezett, amelyet a csökkentett adattartalmú bevallásban megfelelő sor hiányában nem tud feltüntetni, annak a teljes adattartalmú 1353-as számú bevallást kell kitöltenie és május 20-áig eljuttatnia a NAV-hoz - olvasható az adóhatóság közleményében.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:27 Elhunyt Ferenc pápa
- 6:40 Kínai áttörés a haditechnikában - újtípusú robbanószert teszteltek élesben
- 22:39 Húsvét - Ferenc pápa: nincs béke a fegyverkezés leállítása nélkül
- 20:37 Brit harci gépek követtek orosz katonai repülőgépeket a NATO keleti határainak közelében
- 18:35 Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
- 16:34 Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
- 14:32 Kigyulladt egy folyami hajó Kongóban, sokan életüket vesztették
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06