90-ről 2 százalékra
Visszaszorították az áramlopást a tatabányai Mésztelepen
Az áramlopások aránya a korábbi kilencven százalékról két százalékra csökkent Tatabánya Mésztelep városrészében az E.ON csoport, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és az önkormányzat hároméves programjának köszönhetően.
2016.04.11 15:11MTIA területen csaknem ezerkétszáz ember él - tájékoztatta az áramszolgáltató hétfőn az MTI-t.
A társaság közleménye szerint csaknem százmillió forint ráfordítással az áramlopásokkal leginkább sújtott utcákban fizikailag elérhetetlenné tették a hálózatot, és a programban részt vevő családoknak a villanyoszlopokra szerelt előrefizetős mérőket telepítettek. Így a felhasználók tudták, mennyi áramot használhatnak fel, de a mérőórát befolyásolni vagy megkerülni nem lehetett.
A lakók vállalták, hogy a programba belépve minden órafeltöltésük egy részével a korábbi tartozást törlesztik. Az évente százmillió forintot is elérő illegális vételezés behajtására nem volt mód, de ezzel a módszerrel az évek során felhalmozódott 22 millió forintos számlahátralék 2016 elejére 7,7 millió forintra csökkent.
A hátralékok rendezése érdekében az önkormányzat lehetőséget adott a jogcím nélküli lakáshasználóknak adósságuk rendezésére, majd egy új bérleti szerződés megkötésére új fizetési szabályokkal. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat pedig kályhákat adott a korábban elektromos eszközökkel fűtő családoknak - ismertette az áramszolgáltató.
A szeretetszolgálat a Jelenlét programjának keretében az ott élőkkel együtt újította fel az önkormányzat által felajánlott közösségi házat, ahol a máltaiak napi segítséget nyújtottak a telepen élő embereknek. A műszaki megoldások mellett az E.ON a program keretén belül egy szociális munkás éves bérét fizette támogatásként.
Tatabánya-Mésztelepen az 1900-as évek elején épültek az első házak a kőbánya és a cementgyár dolgozóinak. A hatajtósnak nevezett sorházakban hat család élt együtt, az ingatlan egyik oldalán tüzelőtárolók, a másik végén árnyékszékek voltak. A telepen az 1960-as évek végéig még szinte kivétel nélkül a környező gyárak dolgozói laktak, mára azonban a telep marginális élethelyzetű emberek elzárt világává vált.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:01 Miért szeretjük a szexet? Egy új kutatás meglepő választ ad
- 20:53 Szakítottak veled? - Ez állhat a háttérben!
- 18:47 Bármikor kitörhet az USA egyik legnagyobb vulkánja - figyelmeztetést adtak ki a tudósok
- 16:21 Földrengéshullám sújtja Texast
- 14:12 Láthatatlan csapatmozgások - Az orosz füstfüggönyöző drónok új korszakot nyitnak a hadviselésben
- 12:10 Ukrán katonák YouTube-ról tanulják a nyugati fegyverek használatát
- 10:04 Az ICC reagált Netanjahu magyarországi látogatására
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06